Strona Klubowa SP1PBW  
  Lipiec 16 2018 23:42:32  
 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: sp1dpa
DX CODE
eQSL
CLUBLOG
HRD LOG
LotW
SP1PBW
70 lat UBA

Belgijskie stowarzyszenie IARU zostało założone w 1948 roku. Dla uczczenia 70-tych urodzin, w maju 2018 roku będzie aktywnych 59 stacji okolicznościowych. Wszystkie stacje będą używać prefiksu OT70, a następnie trzyliterowego skrótu oznaczającego lokalny identyfikator. Np. : stacja OT70WLD będzie aktywna z okręgu Waasland UBA, a OT70BXE z Brukseli Wschodniej.
Dyplom pamiątkowy jest dostępny w trzech klasach: brąz za 10, srebro za 20 i złoto za 30 różnych stacji OT70.

https://70.uba.be .
Specjalna działalność upamiętniająca 70-lecie państwa Izrael i IARCDla uczczenia 70-lecia niepodległości Izraela i Izraelskiego Amatorskiego Radio Klubu (IARC), w okresie od 22 kwietnia do 30 czerwca 2018 roku (70 dni) aktywnych jest 6 stacji specjalnych:
4X70 I, S, R, A, E, L i 4Z70 IARC.
Specjalny dyplom zostanie przyznany każdemu, kto będzie pracował z 6 stacjami, których sufiks utworzy IZRAEL.
Dla brakującej litery jako Jokera można użyć raz znaku wywoławczego 4Z70 IARC.

Powodzenia!
EQSL okay MANAGER: 4Z4DX
70 NAGRODA VIA http://israel70.iarc.org/
Proszę zauważyć - nie potrzebujemy twoich kart QSL.

Aktywność z okazji rocznicy utworzenia UE


Dla upamiętnienia utworzenia UE w 1950 r., od piątku 4 maja przez cały weekend będą aktywne stacje ze specjalnymi znakami wywoławczymi: AO1EU, AO2EU, AO3EU, AO4EU, AO5EU, AO6EU, AO7EU, AO8EU i AO9EU.
Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców 2018Gorzowski Klub Krótkofalowców KLON SP3YPR organizuje w drugi weekend maja, krótkofalarski piknik rodzinny. Jest to spotkanie w ramach cyklu Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców. Więcej informacji na stronie
www.sp3ypr.pl zakładka GSK.
SPDX RTTY Contest 2018
SP DX RTTY Contest

Koleżanki i Koledzy,
Już w ten weekend (28-29 kwietnia) startujemy z kolejną edycją największego – SP DX RTTY Contest. To zawody, w których każdy kochający emisje cyfrowe powinien wziąć udział.
SP DX RTTY Contest jest imprezą międzynarodową współzawodnictwem stacji polskich i reszty świata. W tym roku jest jubileusz ponieważ obchodzimy też stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. To nadaje nowego wymiaru międzynarodowego zawodom. Tym bardziej, że spodziewamy się silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony. Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie. Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy. Zapraszamy !!
W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Cię zabraknąć.
Więcej informacji uzyskasz na stronie zawodów pod adresem:https://pkrvg.org/strona,spdxrtty.html
Uczcij z nami rocznice Niepodległości - na nasz sposób - uczestnicząc w SP DX RTTY Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie!
73! Komisja Zawodów
ZAMKI ROSYJSKIE RCA 2018

DNI AKTYWNOŚCI RCA 2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w dniach aktywności ZAMKI ROSYJSKIE - RCA-2018.
Dni aktywności będą odbywać się od 00:00 GMT 28 kwietnia do 23: 59 GMT 2 maja 2018.
Więcej informacji na stronie www.cqrca.com
SPDX 2018
Koleżanki i Koledzy,
Już w ten weekend (7-8 kwietnia) startujemy z kolejną edycją największego, dorocznego wydarzenia w polskim krótkofalarstwie – SP DX Contest.
To zawody, w których każdy rodzimy krótkofalowiec powinien wziąć udział przynajmniej… kilka razy.
SP DX Contest jest imprezą międzynarodową, przyjazną formą współzawodnictwa w Polsce, przy wydatnym udziale reszty świata.
Takim meczem towarzyskim.
Nie chodzi w nim o to, żeby za wszelką cenę zwyciężyć, tylko by dobrze się bawić.
Ale przecież zabawa jest znacznie lepsza, kiedy się wygrywa!
Zwłaszcza w zawodach jubileuszowych – w tym roku przypada 85-lecie contestu, po raz pierwszy zorganizowanego w 1933 roku.
Co więcej, jubileusz jest podwójny, ponieważ obchodzimy też stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
To nadaje nowego wymiaru międzynarodowego zawodom: mamy doskonałe historyczne przykłady, że kiedy trzeba, jednoczymy się i wygrywamy. Z każdym.
Tym bardziej, że spodziewamy się silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony. Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie i zadziałamy aktywnie.
Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy. W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Cię zabraknąć.
Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Mamy dla Ciebie zawody w zawodach. Każdy, kto podczas SP DX Contest zrobi minimum 200 łączności w kategorii All Band lub Three Band, będzie miał szanse wygrać nagrodę rzeczową – na liście nagród są m. in. zasilacze, multimetry cyfrowe, mostki LRC, mapy krótkofalarskie, stacje lutownicze, mierniki. SWR. A pula nagród cały czas rośnie. Aktualna lista znajduje się w serwisie SP DX Contest.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę zawodów pod adresem: http://spdxcontest.pzk.org.pl

Uczcij z nami obie rocznice – zawodów i niepodległości - na nasz sposób: uczestnicząc w SP DX Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie!

73! Komisja Zawodów
SPDX Contest 2018
Info o 1%


Witam!
Informuję, że wszyscy, którzy nie mają innych zobowiązań i rozliczają się z podatku w Polsce mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją jest Polski Związek Krótkofalowców. Część tych pieniędzy będzie mogła być wykorzystana na potrzeby naszego klubu (dofinansowanie druku kart QSL i inne formy finansowania - szczegóły zna Janusz SP1TMN). Przypominam, że w przyszłym roku (2019) klub będzie obchodził 50-lecie swojego istnienia. Będzie możliwe dofinansowanie z tej kwoty naszych aktywności. ZG PZK w tym roku przygotował duże ułatwienie przy wypełnianiu PIT za 2017. Na stronie ZG PZK jest przygotowany program PITAX do wypełnienia online lub ściągnięcia na własny komputer z wpisanym już numerem KRS PZK. Pozostaje tylko go wypełnić bazując na PIT otrzymany z zakładu pracy lub ZUS

https://www.pitax.pl/krs/0000088401/

Przypominam, że należy w punkcie poniżej numeru KRS cel szczegółowy 1% wpisać „OT14, klub SP1PBW” i w kwadraciku obok zaznaczyć „x” wyrażam zgodę. Nie wpisanie nic w punkcie dotyczącym celu szczegółowego spowoduje, że pieniądze zostaną w ZG PZK.

1% podatku nie dotyczy tylko członków klubu. Jeżeli znacie osoby lub pomagacie komuś wypełniać PIT a oni nie wiedzą komu zaproponować 1% podatku to proszę wskazać PZK, OT14 i klub SP1PBW. Przypominam, że przekazanie 1% podatku nie wpływa na wysokość płaconego podatku. To jest 1% podatku płaconego do Urzędu Skarbowego. Niewskazanie tego 1% spowoduje przekazanie całej kwoty do US. Przypominam o składkach klubowych. Mamy w planie zakup laptopa poleasingowego o dobrych parametrach do pracy w zawodach, emisjami cyfrowymi i prowadzenia logu elektronicznego.

Pozdrawiam i do zobaczenia Waldek SP1DPA
WIELKANOC 2018
FT8 Digital Mode Club Dyplomy


Zdobywamy kolejne dyplomy najnowszą emisją FT8.


Dyplom One Hundred Countries jest wydawany przez FT8-DMC (FT8 Digital Mode Club) za przeprowadzenie dwustronnych łączności z conajmniej 100 krajami zgodnie z aktualną listą DXCC.

(kliknij w obrazek aby powiększyć)


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
NASZE AKTYWNOŚCI
NASZE CERTYFIKATY
NASZE DYPLOMY
Copyright © 2018

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

25,710 unikalne wizyty

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth