SP1PBW Website  
  14.12.2017 10:43  
 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: SP1-009ZZE
Dyplom Członkowski
Certyfikat EPC
Certyfikat DMC
Certyfikat 30MDG
Certyfikat HPC
Certyfikat CDG
Dyplom 45 lat SP1PBW
Dyplom RTTY
Ciekawostka
ZS6FDX informuje, że od 1 kwietnia 2015 roku stacje z RPA dostały zgodę na pracę z mocą do 1kW out (do tej pory było to 400 W PEP). Zapewnia, że nie jest to żart prima-aprilisowy i zachęca do zwracania większej uwagi na stacje ZS szczególnie na niższych pasmach i EME. Podobnie został w ubiegłym roku podwyższony limit mocy dla stacji radioamatorskich pracujących z Australii.
Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Wielkanoc 2015
SPDX Contest 2015
Przypominam, że w najbliższy weekend 4-5 kwietnia od 15.00 GMT przez 24 godziny będą odbywały się międzynarodowe zawody SPDX Contest. Regulamin zawodów znajduje się na stronie
http://spdxcontest.pzk.org.pl/reg/reg_sp.html
Zawody obsługuje większość programów kontestowych w tym najbardziej popularny (bezpłatny) N1MMpluslogger do pobrania ze strony http://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php?page=Full+Install.
Godnym polecenia jest również program Marka SP7DQR do pobrania z jego strony http://sp7dqr.pl/downloads/spdxc500.zip
Zapraszam do udziału w zawodach.
Waldek SP1DPA
SP1BNS s.k.
Witam Koleżanki i Kolegów!

Mam do przekazania smutną wiadomość. W nocy 8/9 marca odszedł do krainy wiecznych DX-ów nasz kolega Zygmunt SP1BNS, członek naszego klubu SP1PBW, klubu SP1KAA oraz SPDXC. Próbował walczyć z chorobą ale przegrał. Pogrzeb odbył się w dniu 13.03.2015r. na cmentarzu Ku Słońcu. W ostatniej drodze Zygmunta uczestniczyła między innymi liczna grupa krótkofalowców.
Cześć Jego Pamięci!

Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Przekazanie 1% podatku na rzecz PZK, OT14 i naszego klubu SP1PBW
W nawiązaniu do wystąpienia na spotkaniu podsumowującym obchody 45-lecia powstania klubu SP1PBW w dniu 24.01.2015r. podaję dane uzupełniające do przekazania 1% podatku na rzecz PZK, OT14 i naszego klubu SP1PBW. Wszystkich, którzy nie posiadają innych zobowiązań dotyczących przekazania 1% podatku (również jeżeli ktoś pomaga w wypełnieniu PIT rodzinie lub znajomym) proszę o rozpatrzenie możliwości przekazania tych pieniędzy dla PZK. W internecie jest duża ilość bezpłatnych programów umożliwiających przekazanie tych pieniędzy ale w większości mimo, że bezpłatne, autorzy tych programów uzyskują dochody od konkretnej OPP uniemożliwiając wpisanie numeru KRS innej organizacji OPP. Dlatego przy wypełnianiu PIT za 2014 rok proszę o skorzystanie z broszury (programu) zamieszczonej na stronie Ministerstwa Finansów. Poniżej linki do korzystania z programu. Pierwszy to do PIT-37 a drugi do strony ogólnej w celu wybrania właściwego PIT. PIT po wypełnieniu można wysłać pocztą elektroniczną lub po wydrukowaniu dostarczyć do właściwego US.

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1481810/PIT-37(20)_v1-0E_2014.pdf

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/formularze/pit

Bardzo ważne jest wpisanie numeru KRS 0000088401 we właściwej rubryce w punkcie dotyczącym wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (dla przykładu jest to pozycja 131 w PIT-37) oraz w informacjach uzupełniających (pozycja 133 w PIT-37) OT14, SP1PBW.

Dokładniejsze informacje dotyczące konkretnych numerów PIT znajdziemy na stronie ZG PZK https://pzk.org.pl/news.php?readmore=3322

W przypadku potrzeby dodatkowych informacji proszę o e-maila lub telefon.

Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Ćwiczenia EmCom - Śnieżyca 2015.

Ćwiczenia EmCom - Śnieżyca 2015.
W dniach 4-8.03.2015 (środa-niedziela) odbędą się ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej „ŚNIEŻYCA 2015”. W dniach 4-6.03.2015 (środa-piątek) przewidziane jest przekazywanie stacjom sztabowym amatorskich sieci ratunkowych dynamicznych informacji koordynacyjno-organizacyjnych (via Internet) mających na celu osiągnięcie gotowości radiowej poszczególnych sieci w dniu 7.03.2015 (sobota, w godz. 19-21 czasu lokalnego). Celem ćwiczeń przeprowadzanych w takiej formule będzie sprawdzenie stawiania w gotowość amatorskich sieci ratunkowych w sytuacji przekazania informacji o zagrożeniu. W tym wypadku będzie to symulacja zaniku zasilania elektrycznego na wskazanych obszarach kraju, w celu zapewnienia utrzymania łączności i przekazu informacji z obszarów dotkniętych awarią. Poprzez zastosowanie dynamicznego harmonogramu ćwiczeń zostanie sprawdzona samoorganizacja Krajowej Amatorskiej Sieci Ratunkowej, składającej się z funkcjonujących na obszarze RP amatorskich sieci ratunkowych.

Zapraszamy na stronę internetową SP EmCom!
Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK
Stacja okolicznościowa OZ90IARU
Z okazji 90 rocznicy IARU, duńscy krótkofalowcy pracują ze stacji okolicznościowej OZ9ØIARU, w okresie od 01.01 do 31.12.2015r.
Stacja pracuje na wszystkich pasmach łącznie z WARC wszystkimi emisjami, z wyłączeniem łączności cross mode, cross band, łączności przez przemienniki i via echo-link.
Potwierdzenia łączności z OZ9ØIARU:
Wszystkie łączności będą zweryfikowany przez LoTW i eQSL.
O papierową kartę QSL można poprosić przez http://www.clublog.org/logsearch - w zakładce „Request QSL card" po sprawdzeniu naszego logu. Kartę QSL możesz otrzymać przez Biuro lub po opłaceniu zwrotnej przesyłki pocztowej SAE z 1 IRC lub 3USD.
Karty QSL będą wysłane od lutego 2016r.
Dyplom OZ9ØIARU:
W związku z pracą stacji okolicznościowej będzie wydawany dyplom:
STACJE DX:
Złoty dyplom: 4 QSO na różnych pasmach dowolnej emisji,
Srebrny dyplom: 3 QSO na różnych pasmach dowolnej emisji,
Brązowy dyplom: 2 QSO na różnych pasmach dowolnej emisji,
Europejskie stacje:
Złoty dyplom : 7 QSO na różnych pasmach dowolnej emisji
Srebrny dyplom: 5QSO na różnych pasmach dowolnej emisji
Brązowy dyplom: 3 QSO na różnych pasmach dowolnej emisji

Dyplom można uzyskać:
Wydrukować samemu.
Wysłać e-mail z GCR do Award Managera OZ4CG award@oz90iaru.dk, po sprawdzeniu łączności w logu Manager wyśle e-mail zwrotny z załącznikiem pliku dyplomu.

Wersja laminowana: Wysłać list do QSL Managera OZ0JA, z listą GCR, podać klasę dyplomu o którą występujesz. Koszt wysyłki dyplomu to 10 USD lub 3 kupony IRC.

Ostateczny termin wydawania dyplomu 31.12. 2016r.

STRONA GŁÓWNA: www.oz90iaru.dk
Na tej stronie znajdziecie więcej informacji o pracy stacji okolicznościowej, kalendarzu aktywności i jej operatorach.
Log stacji jest dostępny na stronie WWW w zakładce www.clublog.org/logsearch/oz90iaru
Jeżeli masz pytania proszę skontaktuj się z nami: webmaster@oz90iaru.dk

73! Joergen OZ0J , OZ9ØIARU
QSL manager:
OZ0J Joergen Roemming
Brandelev Stationsvej 9
DK-4700 Naestved
Dania
85 lat PZK

Gratulujemy naszym kolegom klubowym Jackowi SQ1EUG i Romkowi SQ1FYX otrzymania Dyplomów Jubileuszowych.
45 lat w eterzeW dniu 24.01.2015r. odbyło się spotkanie zaproszonych gości i członków klubu SP1PBW z okazji zakończenia obchodów 45-lecia powstania klubu.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie klubu oraz zaproszeni goście przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów i członkowie ZOT PZK w osobach: Janusz SP1TMN, Stefan SP1JJY, Stanisław SP1IVL, Krzysztof SP1MGM, Tomek SQ1SNO, Mariusz SQ1LZS i Zbyszek SP3NYF.

Spotkanie było okazją do podsumowania realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, wręczenia dyplomów i pamiątkowych gadżetów.


Fotorelację ze spotkania przedstawimy w najbliższym czasie.


Waldek SP1DPA

45 lat klubu SP1PBW
Z okazji 45-tej rocznicy powstania klubu SP1PBW do końca grudnia 2014 roku będzie pracować stacja okolicznościowa HF45PBW. Koordynatorem pracy i QSL managerem jest Jacek SQ1EUG. Przypominam, że za pracę ze stacją klubową SP1PBW (HF45PBW, 3Z0LH lub HF15NATO) i aktualnymi oraz byłymi członkami klubu w 2014 roku wydawany jest bezpłatny okolicznościowy dyplom. Więcej informacji na stronie http://www.sp1pbw.pl/Dyplom/SP1PBW_45lat.html
Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Aktywność Kazimierza DJ0AQ z SDOK 65K03
Informuję kolegów, że w dniach 18-31.10.2014 roku z okazji 65-lecia klubu pracuje stacja DL0IO ze specjalnego DOK 65K03. Operatorem stacji jest Kazik DJ0AQ ex. SP1CQS pochodzący z Białogardu. Zaprasza stacje polskie, a szczególnie stacje z naszego województwa do łączności w paśmie 40m emisją SSB. Kazik jest dobrym telegrafistą i na życzenie może przejść do pracy emisją CW. W dalszym ciągu jest związany z naszym regionem ponieważ jego syn jest znanym lekarzem w Szczecinie a on sam członkiem honorowym klubu SP1PBW. Jest stałym uczestnikiem Dni Aktywności SP1 oraz zbiera polskie dyplomy, których ma już okazałą kolekcję. Zapraszamy do łączności ze stacją DL0IO. Waldek SP1DPA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Serwisy PZK
 • ZG PZK
 • ZOT PZK
 • Łączność kryzysowa PZK
  Nasze Aktywności
       
  Propagacja
  EPC Polska
  Wizyty
  Klub 12 DZ
  12 SDZ
  DX Code
  Copyright © SP1PBW 2011

  Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
  Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

  476,382 unikalne wizyty

  Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth