SP1PBW Website  
  14.12.2017 10:41  
 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: SP1-009ZZE
Dyplom Członkowski
Certyfikat EPC
Certyfikat DMC
Certyfikat 30MDG
Certyfikat HPC
Certyfikat CDG
Dyplom 45 lat SP1PBW
Dyplom RTTY
Egzamin na świadectwa klasy A i C operatora urządzeń w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.
Informujemy, że w dniu 20 kwietnia 2013 r. o godz. 10.30 w siedzibie Harcerskiego Klubu Krótkofalowców SP1ZCV przy ul. Ogińskiego 15 w Szczecinie odbędzie się dodatkowa sesja egzaminacyjna na świadectwa klasy A i C operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

Szczegóły na stronie:http://www.uke.gov.pl/swiadectwa-w-sluzbie-radiokomunikacyjnej-amatorskiej-4390


(tnx Ewa - SP1LOS)
Ferie zimowe 2013 w SP1PBW

Rozpoczęcie ferii zimowych w województwie zachodniopomorskim stało się okazją do zaprezentowania Wojskowego Klubu Krótkofalowców PZK SP1PBW przy Klubie 12DZ . 37 młodych ludzi w dniu 28 stycznia 2013r. spotkało się z naszymi przedstawicielami (SP1DOZ, SP1DPA, SP1QW, SQ1SNS i SQ1PRM ) w Klubie 12DZ przy ul. Wawrzyniaka w Szczecinie.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z krótkofalarstwem i zasadami pracy na pasmach radiowych.
Po krótkiej informacji o tym jak można przeprowdzić łączność będąc operatorem stacji klubowej, najodważniejsi przeprowadzili swoją pierwszą łączność emisją FM w paśmie 2m. Pomagał nam w tym prezes ZOT PZK Janusz SP1TMN (członek SP1PBW) który jako operator stacji zgłaszającej się wspierał młodych operatorów w ich pierwszych łącznościach. Wszyscy uczestnicy spotkania korzystając ze ściągi zapisali swoje imię znakami alfabetu Morse'a i nadając lewą nogą na specjalnym urządzeniu (QLF keyer) zdobyli piękny dyplom QLF. Warunki uzyskania dyplomu spełnił również Kierownik Klubu 12DZ Robert Kopij.
Ponieważ było to kolejne spotkanie niektórzy uczestnicy zgłosili chęć wstąpienia do naszego klubu. Prawdopodobnie na najbliższym zebraniu klubowym w poczet klubu zostanie przyjęta Agata, która dysponuje już dużą wiedzą na temat krótkofalarstwa i w krótkim czasie powinna zostać pełnoprawnym operatorem stacji SP1PBW.
Aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij w "Czytaj więcej".
Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Spotkanie członków klubu SP1PBW

W dniu 19.01.2013r. w Klubie 12DZ odbyło się rozszerzone zebranie członków klubu SP1PBW. W zebraniu uczestniczył prezes ZOT PZK Janusz SP1TMN i kierownik Klubu 12DZ mjr rez. mgr Robert Kopij. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności w 2012 roku, wręczenia pucharów i dyplomów, między innymi za osiągnięcia w „Dniach aktywności stacji SP1 – 2012” oraz uzgodnienie planu zamierzeń na 2013r. Puchar przyznany dla 3Z0LH (SP1PBW) za pierwsze miejsce w kategorii stacji klubowych i okolicznościowych odebrał Waldek SP1DPA, a za pierwsze miejsce w kategorii stacji UKF Krzysztof SP1MVG. Koledzy: Zygmunt SP1BNS, Mietek SQ1PRM, Sławek SP1DOZ, Krzysztof SP1MVG, Waldek SP1DPA, Andrzej SP1JW i Andrzej SP1MVT otrzymali dyplomy.
Nowy IRC


1 lipca br. wejdzie w życie nowy wzór kuponu IRC. Zawiera grafikę czeskiego artysty Michaiła Sindelara. Motywem przewodnim kuponu jest woda jako żródło życia na Ziemi. Obecne kupony (wzór Nairobi) będą ważne jeszcze do końca br., a te nowe do 31 grudnia 2017 roku (info SP2FAP)

Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Konferencja w Parlamencie RP


Proponuję zapoznać się z inicjatywą ZG PZK dotyczącą przeprowadzenia konferencji propagującej krótkofalarstwo na terenie Sejmu RP. Prelegentami oprócz krótkofalowców polskich będą przedstawiciele I Regionu IARU.

Szczegóły na stronie:
http://konferencja.krotkofalowcy.com.pl/ .
Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Projekt Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej.
W dziale Download znajduje sie projekt Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej" opracowany jako propozycja przez ZG PZK (nie wiadomo czy przejdzie w tej wersji). W projekcie zawarte są ustalenia dotyczące rodzajów, zasad i ilości wydawanych zezwoleń. Wynika z niego że każda stacja kategorii 1-szej może posiadać 3 pozwolenia. Oprócz właściwego - pozwolenie dodatkowe i tymczasowe. Pozwolenie dodatkowe bedzie umożliwiało pracę tylko w zawodach i konkursach krótkofalarskich i będzie wydawane na 5 lat. Pozwolenie tymczasowe bez zmian na okres 12 miesięcy. W kategorii pierwszej dochodzi możliwość pracy z mocą 1500W (oj, ruszy sprzedaż ACOM 1500 i OM 2000!) po co najmniej 10-ciu latach od uzyskania zezwolenia 500W. Natomiast 500W po 10-ciu latach pracy z mocą 150W (bez zmian). Jak to się ma do parametrów natężenia pola wymaganych przez ochronę środowiska nie mam pojęcia.
Dodatkowo wyjaśnione sę zasady przyznawania znaków dla stacji amatorskich i zasad łamania znaku przez litery lub cyfry w przypadku tymczasowej pracy z innego miejsca niż adres stałego zainstalowania. Wraca sugestia żeby łamać swój znak /p (portable) w przypadku stacji przenośnej zasilanej z akumulatora lub agregatu prądotwórczego. Ponieważ jest to projekt na etapie konsultacji, na adresy e-mailowe sp8lbk@wp.pl oraz sp7cbg@pzk.org.pl można przesłać uzasadnione propozycje zmian.

Pozdrawiam Waldek SP1DPA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Serwisy PZK
 • ZG PZK
 • ZOT PZK
 • Łączność kryzysowa PZK
  Nasze Aktywności
       
  Propagacja
  EPC Polska
  Wizyty
  Klub 12 DZ
  12 SDZ
  DX Code
  Copyright © SP1PBW 2011

  Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
  Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

  476,378 unikalne wizyty

  Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth